Skip links

Goście

Joanna Pawluśkiewicz

O czym myślą komicy przed snem? Co pobudza ich umysły do pracy? Od jakich słów najczęściej zaczynają swoje teksty?

Jeśli interesuje Cię odpowiedź na choć jedno z tych pytań, to jesteśmy w 85% pewni, że to warsztat dla Ciebie! Co z pozostałymi 15%? Zawsze istnieje szansa, że zapisałeś lub zapisałaś się już na któryś z pozostałych warsztatów.
Jeśli jednak komediopisarstwo to temat dla Ciebie, Joanna Pawluśkiewicz poprowadzi znakomite warsztaty, rozśmieszając Cię raz lub dwa. Przekonajcie się sami!

Komediowe Pisanie

18.08 (pt.) 15:00 - 16:30

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Ciocia od Klocków - Joanna Krysztoforska

Klocek za klockiem i powstaje… co tylko zechcesz!

Wyjątkowe warsztaty dla dorosłych dzieci to okazja do uwolnienia iście dziecięcej radości i niepohamowanej wyobraźni. Dołącz do nas i Joanny Krysztoforskiej na Big Festivalowski i zabaw się w architekta marzeń na warsztacie z układania klocków.

Warsztaty LEGO

20.08 (nd.) 12:00 - 14:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Karolina Norkiewicz

Umiesz rozśmieszać ludzi? A może kabaret lub stand-up to Twój plan na przyszłość? Lub po prostu lubisz dobrą zabawę? To wszystko znajdziesz na Warsztacie Improwizacji Komediowej.

Zajęcia zostaną poprowadzone przez Karolinę Norkiewicz z warszawskiego teatru improwizacji Klub Komediowy. Uczestnicy poznają na warsztatach metody aktorstwa improwizowanego, nauczą się myślenia improwizowanego, rozgrzewki aktorskiej przed występem improwizowanym czy elementów niezbędnych do tworzenia historii w czasie rzeczywistym.

Warsztaty impro

20.08 (nd.) 15:30 - 17:30

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Przemysław Dzienis

Pstryk! I już? Czy to takie proste? Czy każdy może to robić? Na czym to naprawdę polega?

Jeśli interesujesz się fotografią albo masz w planie zająć się nią na poważnie lub co więcej (!), już zajmujesz się nią na co dzień, to widzimy się na Big Festiwalovskim i bierzemy udział w warsztatach fotograficznych.
Przyjdź i poznaj Przemka Dzienisa, który na swoim koncie ma wiele ciekawych projektów i nie zawaha się wam o nich opowiedzieć, pokazując wam na czym polega ten artystyczny zawód.

Warsztaty foto

19.08 (sb.) 12:00 - 14:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Mateusz Pastewka

Chcesz wiedzieć co zrobić, żeby dobrze nagrać film? Interesuje Cię sztuka operowania kamerą i obrazem? A może chcesz się dowiedzieć jakiego sprzętu używa się na planie zdjęciowym? Przyjdź i sam zobacz – na Big Festivalowski czekają na Ciebie Warsztaty Filmowe!

Zajęcia poprowadzi Mateusz Pastewka, który opowie o pracy operatorskiej, pracy z kamerą, sztuce realizacji zdjęć i planowania obrazu. Pokaże uczestnikom warsztat operatorski oraz zaprezentuje kilka narzędzi ich codziennej pracy.

Warsztaty filmowe

18.08 (pt.) 13:30 - 15:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Otwarte Warsztaty FILMOWE (na rynku)

19.08 (pt.) 14:00 - 16:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Warsztaty filmowe

20.08 (nd.) 12:00 - 14:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Astrofaza

Wszechświat. Bezkresna otchłań ciemności czy jasna odpowiedź na wszystkie pytania „dlaczego”? Jeśli tak jak nam, Kosmos nie mieści Ci się w głowie, to te warsztaty są stworzone dla Ciebie!

Dołącz do nas i Astrofazy na Big Festiwalovskim i zadaj pierwsze pytanie, obserwując jak pojawiają się kolejne i kolejne. Warsztaty masterclass otworzą przed Tobą świat astronomii i astrofizyki, który dzięki prowadzącemu – Piotrowi Koskowi, założycielowi kanału Astrofaza, udowodni, że w Kosmosie oprócz miliona pytań, znajdzie się też kilka poważnych odpowiedzi.

ASTROFAZA! WARSZTATY

20.08 (nd.) 11:30 - 13:00

Kino Festivalowski (Tumska 5a)

Tomasz Włosok i Malwina Buss

Myślisz o tym żeby zostać aktorem? Chcesz zdawać do szkoły aktorskiej? A może chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Przyjdź na Big Festivalowski i sprawdź się na Warsztatach Aktorskich!

Zajęcia zostaną poprowadzone przez Tomasza Włosoka i Malwinę Buss - wspaniały duet młodych, polskich aktorów, których możemy kojarzyć z takich produkcji, jak: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Kraj, Piosenki o miłości, Róża, Belfer czy 7 minut.
Podczas warsztatów zapoznasz się z podstawami pracy aktorskiej, ścieżką kariery, ćwiczeniami scenicznymi, procesem przygotowania się do roli!

Warsztaty aktorskie

18.08 (pt.) 13:30 - 15:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Warsztaty aktorskie

19.08 (sb.) 14:00 - 16:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Mateusz Głowacki

Reżyser i scenarzysta filmowy. W 2014 roku ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Laureat stypendium artystycznego "Młoda Polska" za rok 2013, przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor filmów krótkometrażowych, m.in. „Ryszard” (2011), „Kiedy ranne wstają zorze” (2012) czy „Sonda o kobietach” (2012), z którym pojawi się na Sztosach Polskich Szortów w sobotę, a dzień wcześniej będziecie mogli zadać mu pytania na spotkaniu twórców, zaraz po projekcji, filmu „Masz Ci los”.

Masz Ci Los

18.08 (pt.) 16:00 - 18:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Sztosy Polskich Szortów

19.08 (sb.) 15:00 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Robert Milczarek

Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności miękkich współautor projektu psychoedukacji poprzez sztukę filmową www.seanspsychologiczny.pl.

Absolwent Rocznego Kursu Scenariopisarstwa StoryLab.Pro, wykładowca na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie na kierunku psychologia postaci, wykładowca na w Akademii Scenariopisarstwa, Powieściopisarstwa i kursu dla Head Writerów w StoryLab.pro, ekspert Filmoterapia.pl, moderator – psycholog podczas spotkań z twórcami i widzami w ramach wydarzeń filmowych, m.in.: Millenium Docs Against Gravity, Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM, Festiwal Filmów Psychologicznych PSYCHOKINO – człowiek w relacjach, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Filmoterapia z Sensem, ekspert Magazynu Sens Psychologia dla Ciebie.

BIG SPOTKANIOWSKI

20.08 (nd.) 16:30 - 17:30

Scena Letnia (Stary Rynek)

Antek Orłoś

Antoś Orłoś to entuzjasta krytykowania absolutnie wszystkiego.

Uwielbia obserwować świat polityki choć nienawidzi polityków. Marzy o zjedzeniu kiszonego śledzia przy dźwiękach Black Sabbath, kocha stare horrory. Na swoim kanale mówi o absurdach życia w Polsce jak i na świecie.

Jerzy Stuhr

Urodzony w Krakowie, aktor filmowy i teatralny. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Państwowej Wyższej Szkole teatralnej na Wydziale aktorskim. w 1994 zdobył tytuł profesora Sztuk Teatralnych.

Zadebiutował na deskach Starego Teatru. Wystąpił w kultowych produkcjach, między innymi w „Amatorze” Krzysztofa Kieślowskiego, „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, oprócz tego użyczył głosu Osłowi ze Shreka. Laureat Orderu Uśmiechu, Orła za Osiągnięcia Życia i wielu innych nagród. Na tegorocznej edycji festiwalu będzie można zobaczyć kilka jego kultowych filmów, a na gali zamknięcia podczas koncertu muzyki filmowej, wręczymy Panu Jerzemu nagrodę za całokształt twórczości.

Pogoda na jutro - spotkanie z twórcą

19.08 (sb.) 16:30 - 19:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Gala Zamknięcia - Koncert muzyki filmowej

20.08 (ndz.) 19:00 - 20:30

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego (Ul. Kolegialna 23)

Dr Aleksandra Zienowicz-Wielebska

Psycholog sportu oraz psycholog wykonania, praktyk i dydaktyk. Współpracuje z USWPS WZ. Sopot oraz Katowice. Działalność praktyczną prowadzi od 2011 roku.

Współpracuje z zawodnikami na poziomie młodzieżowym i seniorskim, a także przedstawicielami innych obszarów wykonania (głównie z twórcami filmowymi). W ramach praktyki indywidualnej, w sporcie, specjalizuje się w pracy z zawodnikami sportów walki oraz wodnych. Od kilku sezonów, związana z drużyną superligi piłki ręcznej kobiet Młyny Stoisław Koszalin. Doktoryzowała się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Praca tematycznie wpisywała się w obszar psychologii filmowców. Temat pracy brzmiał: "Systemy wartości i style przywództwa reżyserów oraz producentów a dobrostan i motywacja osiągnięć członków zespołu filmowego".

Dobrobyt psychiczny artysty

19.08 (sb.) 16:30 - 18:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Pola Weiner

Psycholog sportu i wykonania (mgr, Uniwersytet Gdański), absolwentka psychologii oraz studiów podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Członkini Fundacji Sportu Pozytywnego.

Pracuje z zawodnikami sportów indywidualnych i drużynowych. Współtworzy projekty związane z wdrażaniem treningu mentalnego wśród dzieci i młodzieży, trenerów oraz rodziców. Od 2019 psycholog w Polskim Związku Tenisowym. Współpracuje z Hokejową Szkołą Ziętary, Football Laby. Współprowadząca fakultety na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Wykładowca na studiach podyplomowych z psychologii sportu dzieci i młodzieży (USWPS Katowice). Współautorka rozdziału w książce „Poradnik Pozytywnego Trenera – model i7W w sporcie. Współpracowała także przy tworzeniu książki „Psychologia Osiągnięć dla twórców filmowych” (Zienowicz, Serwotka, 2017). Członek zespołu „Psychologia wykonania dla twórców filmowych”. Na co dzień koncentruje się na działaniach związanych ze sportem i filmem.

Dobrobyt psychiczny artysty

19.08 (sb.) 16:30 - 18:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Filip Pasternak

Urodzony w 1995 roku. Zaczął swoją karierę zawodową jako informatyk, ale zaraz później zajął się sztuką operatorską na poważnie.

Został przyjęty na studia do Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku realizacja obrazu filmowego, gdzie dziś jest wykładowcą. Jest autorem zdjęć do takich produkcji jak "Kontrola" (miniserial internetowy z ponad 60 milionami odsłon) czy "Random" z Julią Wieniawą i Maćkiem Musiałowskim w rolach głównych. "Kontrola" doczekała się łącznie aż czterech sezonów współtworzących z Player.pl. Oprócz filmów, Filip jest aktywnym twórcą w sektorze reklamowym, odpowiada za zdjęcia do reklam takich marek jak Pocztex, Porta czy Netflix.

Kontrola - spotkanie z twórcami

20.08 (ndz.) 15:30 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Łukasz Kowalski

Zasłużenie lubiany i lubiący zasłużyć na wszelkie laury komik z duszą muzyka, natychmiastowo nawiązujący nić porozumienia z publicznością.

Niespieszne życie przekłada na błyskawiczne żarty. Komik z wadą słuchu, który reprezentuje Cisie, gdzie też prowadzi swoją scenę o oryginalnej nazwie „Stand-up Cisie” Wziął udział w Mam Talent. Dostał 3 razy TAK i nie przeszedł dalej.
Poprowadzi rozmowę z Antkiem Syrkiem-Dąbrowskim podczas programu Podcast “Bity” na żywo w Kinie Przedwiośnie.

PODCAST “BITY” NA ŻYWO

19.08 (sb.) 14:30 - 16:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Andrii Voronoi

Komik, improwizator, scenarzysta, imigrant, magister inżynier konstrukcji budowlanych, młody tata.

Komik, który występuje w 3 (trzech) językach. Pierwszy Ukrainiec, który zaczął występować ze standupem po polsku. Dwukrotny uczestnik programu COMEDY Club na kanale COMEDY Central Twórca napisów ukraińskich i rosyjskich dla programów polskich komików. Twórca napisów ukraińskich i rosyjskich dla programów polskich komików. Andrii rozgrzeje publiczność na sobotniej Gali Standupu oraz weźmie udział w niedzielnym panelu dyskusyjnym "Taka piękna katastrofa: Z czego możemy się śmiać?"

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)

Taka piękna katastrofa: Z czego możemy się śmiać?

20.08 (nd.) 15:00 - 16:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Michał Toczek

Reżyser i scenarzysta. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć wspólne zdjęcie z Manuelą z Big Brothera czy wzięcie autografu od Oliviera Janiaka (na plaży w Darłówku w 2006).

Gdy w gimnazjum kręcił film z wesela, jeden z wujków pana młodego nazwał go "drugim Wajdą". Następnie kazał mu wyłączyć kamerę. A my zaprosiliśmy go na Sztosy Polskich Szortów, gdzie obejrzycie wyreżyserowany przez niego krótki metraż “Być kimś” - jedną z najczęściej nagradzanych etiud w tym roku, z Sebastianem Stankiewiczem w roli głównej.

Sztosy Polskich Szortów

19.08 (sb.) 15:00 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Kamil Śmiałkowski

Teoretyk, publicysta, a czasem też praktyk humoru.

Z rzeczy zabawnych: był w redakcji miesięcznika „Garbus”, założył i prowadził miesięcznik „Chichot”, wspólnie ze Stefanem Żeromskim napisał „Przedwiośnie żywych trupów”, a z grupą kolegów komedię filmową „Juliusz”. Komiksy (czasem zabawne) z jego scenariuszami publikowały m.in. „Playboy”, „Miś”, „Lampa”, „Film”, a teksty publicystyczne (czasem o humorze) ponad osiemdziesiąt tytułów. Bywa że telewizje zatrudniają go po to, by się wyzłośliwiał (czytaj – pisał teksty dla lektora, np. w czterech sezonach „Love Island – Wyspa miłości”). Kiedyś na studiach założył kabaret, wystąpił z nim na przeglądzie PAKA i go rozwiązał. Czasem próbuje sił w stand-upie, zaczyna opowiadać i zapomina o żartach. Ale słuchają. W internecie znany jako „człowiek z popkultury”.
Wymyślił też antynagrody filmowe Węże i organizuje ich przyznawanie już od lat kilkunastu.
Niedawno założył Fundację Humoru i chce porządnie namieszać. Na początek robi to co tydzień w TOK FM w audycji „Humor i teraźniejszość” (wtorki 19.20). Nie spać! Słuchać!

Zapraszamy na spotkanie z Kamilem w sobotę o godz. 15.00, na którym poznacie plany i działania Fundacji Humoru, której celem jest archiwizacja i ochrona dziedzictwa polskiego świata komediowego.

Kamil Śmiałkowski – Fundacja Dobrego Humoru

19.08 (sb.) 15:00 - 16:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Joanna Pawluśkiewicz

Scenarzystka, pisarka, improwizatorka, działaczka na rzecz przyrody. Autorka seriali i filmów [HBO, TVN, Polsat, Netflix].

Laureatka filmowego Orła za film „Powstanie Warszawskie”. Współtworzyła Klub Komediowy w Warszawie, improwizuje w grupie Hurt Luster, Hofesinka. Joanna uczy improwizacji oraz pisania skeczy i scenariuszy. Absolwentka Second City w Chicago. Współprowadzi mieszczący się w Teremiskach Dom Przyrody i Kultury.

Komediowe Pisanie

18.08 (pt.) 15:00 - 16:30

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Panel dyskusyjny #1: Czy komedii można się nauczyć?

18.08 (pt.) 12:30 - 14:30

Muzeum Memów (Tumska 5A)

Łukasz Grzegorzek

Reżyser, scenarzysta, nauczyciel akademicki.

Mam na swoim koncie trzy filmy (Kamper, Córka trenera i Moje wspaniałe życie) oraz trzeci sezon serialu Belfer. Jestem też psychofanem komedii Big Lebowski, który obejrzałem kilkadziesiąt razy i mam sporo gadżetów z filmu, dlatego na maksa się cieszę, że zostałem zaproszony na Big Festivalowski.

Moje wspaniałe życie - spotkanie z twórcami

20.08 (ndz.) 11:00 - 13:30

Kino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Paulina Gałązka

Urodzona 1989 r. , wychowana na warszawskiej Pradze. Ukończyła z wyróżnieniem PWSFTvIT w 2013.

Otrzymała Nagrodę za najlepsza rolę żeńską na międzynarodowym festiwalu szkół teatralnych.
Od 2013 roku związana z Warszawskim Teatr Ateneum.
W 2022 roku zdobyła statuetkę Best European Actress na Spetiumius Awards 2022 za role Emi w Dziewczynach z Dubaju. Prywatnie kocha psychologię i psy.
Gościni obu edycji BiG Festivalowski pojawi się na panelu dyskusyjnym na temat nauki komedii oraz o dobrobycie psychicznym artysty, a także na spotkaniu twórców filmu “Na twoim miejscu”, zaraz po jego projekcji, w niedzielę.

Na Twoim Miejscu - spotkanie z twórcami

20.08 (ndz.) 14:00 - 16:40

Kino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Artur Zaborski

Człowiek światowy, choć w sercu grają mu góralskie rytmy.

Dziennikarz kulturalny publikujący w polskich jak i wielu zagranicznych mediach. Współpracuje m. in. z takimi tytułami jak „Newsweek”, „Vogue” czy Wirtualna Polska. Studiował filmoznawstwo i krytykę literacką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Z Oscarową prezencją to właśnie on prowadzi spotkania z gośćmi podczas naszego festiwalu!

Martyna Harland

Psycholożka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, autorka projektu Filmoterapia.pl.

Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną, gdzie od 2014 r. rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współtworzyła programy telewizyjne: jak „Kocham Kino” w TVP2 czy „Hala Odlotów” TVP Kultura.
Współautorka książek:
„Ukoić traumę. Jak oswoić lęk i strach?” razem z Ewa Woydyllo, wydawnictwo Mando.
„No, bez jak. Rozmowy o męskości” razem z Jackiem Masłowskim, wydawnictwo Zwierciadło.

BIG SPOTKANIOWSKI

20.08 (nd.) 16:30 - 17:30

Scena Letnia (Stary Rynek)

Miron Jagniewski

Ludzie których Miron spotykał na swojej drodze, od zawsze dzielili się na tych, którzy pytają: „jak Białoszewski?” Oraz na tych, którzy na poezji się nie znają.

Gdy Miron uczęszczał jeszcze do szkoły i z całym swym zaangażowaniem wyznawał kulturę punkową, nosząc spodnie rurki i bujne Afro na głowie, Ci drudzy którzy na poezji się nie znają, odziani w wygodne dresy, goniąc go doradzali by z takim wyglądem zatrudnił się w cyrku. Posłuchał Miron tej dobrej rady, oddał się naukom sztuk aktorskich, by ku waszej uciesze, po latach, objawić się przed Państwem jako „kobieta z brodą”. Na pokaz filmu „na Twoim miejscu” i rozmowę po nim, zaprasza Miron. Jak Białoszewski.

Na Twoim miejscu

20.08 (ndz.) 14:00 - 16:40

Kino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Zosia Sokołowicz

Z wykształcenia aktorka, z doświadczenia: redaktorka komediowa i satyryczna.

Na co dzień pracuje w ASZdzienniku i wygłupia się na Instagramie, a po godzinach rozwija się w impro i pisaniu skeczy. Głęboko w serduszku również pilatesiara i memiara. Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpi w spektaklu Klubu Komediowego i ASZdziennika “Dramat 30-latki” w piątek o 19:15.

Dramat 30-latki – spektakl improwizowany

18.08 (pt.) 19:15 - 20:15

MUZEUM MAZOWIECKIE (Art Deco) (Kolegialna 6)

Natasza Wieliczka

Jest założycielką Standup Poland -  pierwszego polskiego projektu komediowego, który łączy komików i widzów znających cyrylicę.

Organizowała ponad 500 koncertów dla migrantów po całej Polski i Europie. Pomaga komikom rzucić pracę i zarabiać tylko na komedii. Nataszę będziecie mogli spotkać podczas panelu dyskusyjnego "Taka piękna katastrofa: z czego możemy się pośmiać"

Taka piękna katastrofa: Z czego możemy się śmiać?

20.08 (nd.) 15:00 - 16:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Róża Adamcio

Certyfikowana nauczycielka jogi w stylach Ashtanga i Vinyasa.

Na co dzień przeprowadza uczniów przez pozycje jogowe, ćwiczenia oddechowe oraz medytacje w jednej z warszawskich szkół. Według niej joga to niekończąca się podróż w głąb siebie, do której każdy będzie mógł dołączyć w sobotę i niedzielę na Rynku o godz. 11:00.

Joga

19.08 (sb.) 11:00 - 12:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Joga

20.08 (nd.) 11:00 - 12:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Joanna Pawluśkiewicz

Scenarzystka, pisarka, improwizatorka, działaczka na rzecz przyrody. Autorka seriali i filmów [HBO, TVN, Polsat, Netflix].

Laureatka filmowego Orła za film „Powstanie Warszawskie”. Współtworzyła Klub Komediowy w Warszawie, improwizuje w grupie Hurt Luster, Hofesinka. Joanna uczy improwizacji oraz pisania skeczy i scenariuszy. Absolwentka Second City w Chicago. Współprowadzi mieszczący się w Teremiskach Dom Przyrody i Kultury. Joanna poprowadzi dla Was warsztaty z komediopisania.

Komediowe Pisanie

18.08 (pt.) 15:00 - 16:30

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Ewelina Pankowska

Absolwentka Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu.

Aktorka nie tylko filmowa, ale również teatralna, jednak największą popularność przyniosła jej rola w serialu “Kontrola”. Należy do zespołu Nowego Teatru w Warszawie. Zagrała w m.in. w filmach “Jak pokochałam gangstera”, czy serialu “Korona królów”.
Wspólnie z Adą Chlebicką i Nataszą Parzymies pojawią się na spotkaniu po pokazie “Kontroli” w niedzielę w festivalowskim kinie.

Kontrola - sezon 2

20.08 (ndz.) 15:30 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Michał Niewęgłowski

Twórca INTU najczęściej pobieranej w Polsce aplikacji z mindfulness i psychoedukacją (blisko 300 000 pobrań).
Autor książki „Polubić poniedziałki” (wyd. Zwierciadło), medytuje od 22 lat, od 16 prowadzi warsztaty medytacyjno - terapeutyczne w Polsce i Europie. Stały gość głównych polskich podcastów dotyczących zdrowia psychicznego.

Jego działania dotyczą wszystkich grup społecznych, od korporacji, poprzez warsztaty otwarte, w tym dla młodzieży szkolnej i studentów, aż po więzienia i poprawczaki ( np. w Lizbonie dla najbardziej niebezpiecznych nastolatek).

Inicjator i główny organizator festiwalu Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym.
Współtwórca pierwszej edycji Big Festivalowski i autor nazwy festiwalu.

Na BF w sobotę poprowadzi spotkanie "Medytacja w czasach Instagrama". Będzie i treściwie i bez spinki i w odniesieniu do codziennego życia.

INTU Medytacja

19.08 (sb.) 12:30 - 14:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Bartek Młynarski

Improwizator, komik, stand-uper, scenarzysta i instruktor improwizacji w biznesie.

Zajmuję się improwizacją od 16 lat. Ukończył kurs improwizacji w iO Chicago. Występował na licznych festiwalach m.in. w Chicago, Nowym Jorku, Paryżu. Na co dzień występuje w Klubie Komediowym w Warszawie , którego jest również współwłaścicielem. Współzałożyciel i członek grupy Klancyk.

Dramat 30-latki – spektakl improwizowany

18.08 (pt.) 19:15 - 20:15

MUZEUM MAZOWIECKIE (Art Deco) (Kolegialna 6)

Simon Losik

1.6 Miliona na TikToku

Na swoim profilu Simon zajmuje się opowiadaniem historii na swój własny pokręcony sposób! :) Na co dzień skromny, pozytywny chłopak, do bólu zakochany w swoim Mini (Chodzi tu oczywiście o samochód) oraz swoim Polaroidzie.

Przegląd Kontentu Internetowego

18.08 (pt.) 14:30 - 16:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Piotr Kumik

Reżyser i scenarzysta. Początki jego kariery wiążą się z nauką sztuki humoru w różnych niezwykłych miejscach. Zajmował się reżyserią telewizyjnego programu "Szymon Majewski Show". Był także jednym z twórców polskiej edycji kultowego amerykańskiego programu rozrywkowego "Saturday Night Live”.

Na dużym ekranie zadebiutował filmem fabularnym "Kryptonim Polska" i dzięki temu na Pl. Zbawiciela na chwilę wróciła tęcza, co co zobaczycie w tej świetnie obsadzonej produkcji, już w festiwalowy piątek.
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami: Piotrem Kumikiem, Piotrem Cyrwusem, Karolem Bernackim i Mateuszem Czesławem Królem. Ponadto Kumik pojawi się jako gość panelu dyskusyjnego pt. Czy komedii można się nauczyć? - zaraz po wernisażu nowej wystawy Muzeum Memów.

Panel dyskusyjny #1: Czy komedii można się nauczyć?

18.08 (pt.) 12:30 - 14:30

Muzeum Memów (Tumska 5A)

Kryptonim Polska - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 13:00 - 15:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Monika Mioduszewska

Kulturoznawczyni, pedagożka teatru i dramaturżka. Niektórzy łamią sobie język na żeńskich formach jej zawodów, ale ona nie daje za wygraną. Na pytanie, co robi w życiu, odpowiada, że jest osobą w teatrze. To już wymówić łatwiej.

Pracuje jako sekretarzyni literacka w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Zajmuje się programowaniem sytuacji twórczych i dostępnością. Słucha, co mają do powiedzenia twórcy teatralni i filmowi. Lubi zadawać pytania. Czasem nawet otrzymuje odpowiedzi. Na Big Festivalowski poprowadzi kilka rozmów z twórczyniami i twórcami
prezentowanych produkcji: Kryptonim Polska, Tonia i Kontrola 2.

Kryptonim Polska - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 13:00 - 15:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Tonia - spotkanie z twórcami

19.08 (sb.) 16:30 - 19:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Kontrola - sezon 2

20.08 (ndz.) 15:30 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Monika Kulczyk

Nazwisko po ojcu, ale szkołę skończyła, we Wrocławiu, aktorską.

Kiedyś miała wywiad, kamerowany, ale nikt go nie widział, bo pewnie nikt go nie zmontował, albo nie poszedł dzwięk, czy coś.
Spotkanie z twórcami po projekcji wybranych odcinków The Office PL 2 będzie jej debiutem, tak jak z resztą sam serial. Lubi dużo rzeczy i często je robi, ze względu na fakt, że lubi. Na Big Festivalowski przyjedzie z psią fanką festiwalu, Lajlą. 🐩🥦

The Office PL

18.08 (pt.) 11:30 - 14:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Mateusz Czesław Król

Aktor teatralny i filmowy. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.

Jest związany z teatrem Współczesnym w Warszawie, a na jego koncie nie brakuje znakomitych ról filmowych i telewizyjnych „Listy do M 3”, „Teściowie”, „Jak pokochałam gangstera”.
Na BiG Festivalowski przyjeżdża po raz pierwszy, aby wziąć udział w dyskusji po filmie “Kryptonim Polska”, w którym wcielił się w rolę Brajana. Niestety zaraz po projekcji i spotkaniu opuszcza festiwal, więc nie bierze ze sobą żadnych rzeczy na zmianę, czyli majtek, skarpetek czy szczoteczki do zębów, ale mamy nadzieję, że przynajmniej weźmie szlafrok!

Kryptonim Polska - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 13:00 - 15:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Łukasz Kośmicki

Człowiek wielu talentów, jeden z bardziej uzdolnionych operatorów w Polsce, scenarzysta, reżyser filmów reklamowych.

Ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zdobywca wielu nagród, m.in. Nagrody XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autor scenariusza “Dom zły” (2009) w reż. Wojciecha Smarzowskiego czy “Ukryta gra” (2019) w reż. Łukasza Kośmickiego.

Reżyser takich seriali jak “Druga Szansa”, “Diagnoza” czy “Rodzinka PL”, którą pokochała cała Polska (chodzą słuchy, że to on wynalazł słynny śmiech serialowego Kacperka).
Jego najnowszą produkcję „Emigracja XD” (2023) będziecie mogli zobaczyć w naszym kinie festiwalowym w sobotę, a tuż po pokazie czeka na was spotkanie z Łukaszem i innymi twórcami serialu.

Emigracja XD

19.08 (sb.) 12:00 - 13:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Kinga Kosik-Burzyńska

Aktorka, improwizatorka, parodystka i konferansjerka. Ukończyła programy improwizacji teatralnej w najważniejszych światowych ośrodkach w Chicago: IO, Comedy Sportz i Annoyance.

Grała spektakle na scenach chicagowskich teatrów, a także Magnet Theater w Nowym Yorku. Na co dzień związana z warszawskim Klubem Komediowym, gdzie od 9 lat improwizuje i gra w spektaklach pisanych. Należy do grupy improwizatorów Humbuk i jest doświadczoną instruktorką improwizacji, prowadzącą warsztaty dla aktorów. Pracowała przy wielu produkcjach telewizyjnych i radiowych, m.in. jako współautorka i główna aktorka w kampanii reklamowej „Player to ma” dla platformy Player, aktorka w seriach „Komicy ratują świat” i „Comedians in Quarantine” dla stacji Comedy Central, współprowadząca program „Mem tę moc” dla platformy WOW.

Kinga będzie gościnią piątkowego panelu dyskusyjnego “Czy komedii można się nauczyć?”, zaraz po otwarciu II wystawy Muzeum Memów.

Panel dyskusyjny #1: Czy komedii można się nauczyć?

18.08 (pt.) 12:30 - 14:30

Muzeum Memów (Tumska 5A)

Adrian Kilar

Filmowiec, kreatywny twórca internetowy i przedsiębiorca. Urodzony w Krynicy Zdrój. Mieszka w Warszawie, gdzie od 2017 roku prowadzi serię na YouTube o nazwie "MÓWI KAMERA".

Posiada obecnie 97 tys subskybentów. W swojej twórczości skupia się na dzieleniu się swoją wiedzą na temat edycji, efektów i nowatorskich filmowych sprzętów oraz wpływie sztucznej inteligencji na branżę kreatywną.
W 2021 roku Adrian Kilar zdobył prestiżową nagrodę Grand Video Awards w kategorii wideotutorial. Adrian jest znany również jako szkoleniowiec, który posiada pod swoimi skrzydłami ponad 2500 kursantów zainteresowanych produkcją video i AI. Kilar jest absolwent filozofii na Uniwersytecie Rzeszowskim,
studiował również reżyserię w Krakowie. Jego zainteresowania obejmują nie tylko film i sztuczną inteligencję ale również nowe technologie, które często wykorzystuje w swojej twórczości na YouTube, Instagramie i TikToku.

Będziecie mogli spotkać go w Muzeum Memów.

Muzeum Memów

???

Muzeum Memów (Tumska 5A)

Kamil Janko

Twórca filmów animowanych dla Grupy LEGO. Pracował w projektach pod logo Disneya czy innych amerykańskich wytwórni.

Większość z tych produkcji powstaje w żoliborskim studiu, którego jest właścicielem. Wraz ze swoim zespołem specjalizują się tam w animacji stop-motion oraz 3D. Z wykształcenia inżynier i student reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Swoje pierwsze kroki stawiał na YouTube pod nickiem MegaSpaceFighter, od którego nazwę wzięło potem studio. Nagradzany na festiwalach zagranicznych i tych w Polsce jak Grand Video Awards czy Kameralne Lato.
Kamila spotkacie na przeglądzie kontentu internetowego.

Przegląd Kontentu Internetowego

18.08 (pt.) 14:30 - 16:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Krzysztof Dziubak

Członek Teatru Improwizowanego Klancyk

Instruktor i współprowadzący Szkołę Impro, współzałożyciel i dyrektor Resortu Komedii. Wraz z Bartkiem Walosem i Maćkiem Buchwaldem od kilkunastu lat podkłada improwizowany dubbing pod dziwaczne filmy klasy B.

Sztafeta Dubbingowa Filmów Klasy B

18.08 (pt.) 17:15 - 18:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

O żartach w obliczu wojny i granicach komedii rozmawiać będzie z gośćmi Katarzyna Czajka, czyli Zwierz Popkulturalny.

Blogerka, pisarka, podcasterka. Autorka bloga „Zwierz popkulturalny” i książek poświęconych popkulturze min. „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” i „Seriale. Do następnego odcinka”. W podcastach opowiada o książkach, społeczeństwie i swoich ukochanych musicalach. Poprowadzi spotkanie z Szymonem Majewskim oraz niedzielny panel dyskusyjny “Taka piękna katastrofa”.

BIG SPOTKANIOWSKI Z SZYMONEM MAJEWSKIM

19.08 (sb.) 13:00 - 14:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Taka piękna katastrofa: Z czego możemy się śmiać?

20.08 (nd.) 15:00 - 16:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Ada Chlebicka

Aktorka filmowa i telewizyjna. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Postać Moniki w filmie „Miłość do kwadratu” podbiła serca widzów i w 2023 roku pojawiła się ponownie na naszych ekranach w kontynuacji ekranizacji. Znana również z produkcji takich jak „Baby Blues” czy „Hiacynt”. Wraz z Eweliną Pankowską grają główne role w internetowym fenomenie: viralowej „Kontroli” w reżyserii Nataszy Parzymies; którą obejrzało już ponad 27 milionów widzów na całym świecie, i którą obejrzycie także u nas!

Kontrola - sezon 2

20.08 (ndz.) 15:30 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Bulsjarz

"Chcę robić content, który lepi się do mózgu".

BULSJARZ to wiralowa persona producenta muzycznego Mateusza Jarząbka. Twórca zdobył popularność na platformach z krótkimi treściami wideo, tworząc materiały o silnym charakterze "#rel"; pokazujące, że zachowania i emocje na pozór osobiste, są w rzeczywistości uniwersalne.

Twórczość BULSJARZA to również chwytliwe dżingle wykorzystane m.in. w kampaniach takich marek jak: Disney, SAMSUNG, Philips, VISA, Allegro...

Unikalny styl TikToków i rolek BULSJARZA, a także charakter stosowanego języka, pozwolił treściom przekroczyć granice Polski, docierając do fanów mn. w Czechach, Słowacji, Ukrainie i Łotwie. Łotewski portal MEDUZA napisał: "utwór BULSJARZ — PIESEK to idealny utwór do nauki języka polskiego i murowany kandydat na Eurowizję".

Poza internetową działalnością komediową, Mateusz to także połowa rockowego duetu The Bullseyes, który możesz znać z Festiwalu Jarocin lub Męskiego Grania. Bulsjarza będziemy gościć na Przeglądzie Kontentu Internetowego w piąteczek.

Przegląd Kontentu Internetowego

18.08 (pt.) 14:30 - 16:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Maciej Buchwald

Reżyser, scenarzysta, komik i improwizator. Ukończył dziennikarstwo na UW, wiedzę o teatrze na Akademii Teatralnej oraz reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi.

Autor filmów oraz teledysków (m.in dla Maty, Pustek, Belmondo, Szczyla, Okiego, Krzysztofa Zalewskiego, Rasmentalism, Jazzband Młynarski/Masecki, Mr D czy O.S.T.R). Nagradzany na polskich oraz międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. Grand Prix Konkursu Krótkometrażowego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Instruktor w Szkole Impro. Współzałożyciel Teatru Improwizowanego Klancyk, oraz grupy Stand-Up Polska. Jest laureatem O!PLA. Od ponad dekady występuje na scenie. Headliner Sztafety dubbingowej filmów klasy B.

Sztafeta Dubbingowa Filmów Klasy B

18.08 (pt.) 17:15 - 18:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Marcin Bortkiewicz

Polski reżyser, scenarzysta, dramaturg i aktor.

Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, a jego debiutancki dokument „Nauczanie początkowe” został wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Może również pochwalić się nominacją do konkursu na Festiwalu w Cannes, czy nagradzanym debiutem “Noc Walpurgii”. Związany jest z Ośrodkiem Teatralnym Rondo w Słupsku. W 2022 roku wyszedł spod jego rąk scenariusz do filmu „Tonia”, który sam również wyreżyserował i który zobaczycie u nas w festiwalową sobotę!

Tonia - spotkanie z twórcami

19.08 (sb.) 16:30 - 19:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Karol Bernacki

Budowlaniec, rolnik, aktor, Rumcajs, cyklista.

Znany z podwójnych posiłków oraz dojadania po innych. Wyrzucony z egzaminu do filmówki za śmianie się. W wolnych chwilach dba o zdrowie jeżdżąc rowerem po głazach jak telewizory. Do Płocka przyjeżdża z akcją pt. Kryptonim Polska i bardzo go to raduje.

Kryptonim Polska - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 13:00 - 15:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Bartłomiej Firlet

Ukończył PWST we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Występował na warszawskich scenach w Teatrze 6.Pietro, Och Teatrze i Teatrze Polonia.

Na swoim koncie ma blisko sto ról filmowych i telewizyjnych. Współpracował z takimi reżyserami jak: Xawery Żuławski “Wojna polsko-ruska”, Maciej Ślesicki “Trzy minuty”, Anna Kazejak “Skrzydlate świnie”, Anna Jadowska ”Dzikie róże”, Maria Sadowska “Dzień kobiet”, Kinga Dębska “Hel”, Marcin Wrona “Ratownicy”, Maciej Migas “Wojna i miłość 1920”, BODO KOX “Człowiek z magicznym pudełkiem”, Jacek Filipiak “Prokurator”, Mariuszem Kuczewskim “Nie cudzołóż i nie kradnij”. Szerszej publiczność znany jako asp. Antoni Dziubak z serialu “Ojciec Mateusz”. Jego pasją są sporty wodne, taniec, fotografia i podróże.

Zapraszamy na panel dyskusyjny “Dobrobyt psychiczny artysty” z Bartłomiejem w roli gościa, w sobotę o godz. 16:30 na Rynku.

Dobrobyt psychiczny artysty

19.08 (sb.) 16:30 - 18:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Piotr Głowacki

Aktor ambitny i bardzo wszechstronny.

Z dużego ekranu kojarzony jest głównie dzięki takim hitom jak Bogowie, Planeta Singli, 80 milionów, 1800 gramów czy Dziewczyna z Szafy. Gra dramatyczne i trudne fizyczne role w „Mistrzu”, a później bawi nas w komedii “Masz ci los” - mówiliśmy już że jest wszechstronny?!
W piątek, zaraz po projekcji filmu “Masz ci los”, odbędzie się spotkanie z twórcami, na którym pojawi się właśnie on - Piotr Głowacki.

Masz ci los - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 16:00 - 18:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Szymon Majewski

Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk, showman.

Jego charakterystyczne poczucie humoru i inteligentne teksty przyciągają widzów i sprawiły, że stał się jednym z najbardziej lubianych showmanów w Polsce. Znany jest przede wszystkim z programu "Szymon Majewski Show", który przez wiele lat gościł na antenie telewizji.
Ten wspaniały artysta, z dużym dystansem do siebie - pojawi się na rozmowie w naszym cyklu spotkań Big Spotkaniowski na Starym Rynku w Płocku. Możemy też ogłosić, że wspólnie rozpoczniemy nową festiwalową tradycję - odcisk dłoni i łokci na piasku z płockiej plaży!
Nie możecie tego przegapić!

P.S. Na wydarzenia na Rynku każdy ma wstęp wolny.

ODCISK DŁONI GWIAZDY NA PIASKU

19.08 (sb.) 12:30 - 13:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

BiG SPOTKANIOWSKI Z SZYMONEM MAJEWSKIM

19.08 (sb.) 13:00 - 14:00

Scena Letnia (Stary Rynek)

Piotr Cyrwus

Przede wszystkim aktor teatralny z dużymi zasługami dla polskiej sceny.

W telewizji legenda - bo przecież znamy go wszyscy z Klanu i jego roli Ryszarda Lubicza (granej 15 lat!). Po odważnej decyzji odejścia od tej postaci, posypały się kolejne liczne role filmowe i serialowe, w tym wiele komediowych! Możecie go również kojarzyć z kultowego krótkometrażowego filmu “Fanatyk” (który pokazujemy na festiwalu!) czy nagradzanej „Victorii”. W piątek aż dwukrotnie będzie szansa spotkać się z Piotrem. Po raz pierwszy po filmie „Kryptonim Polska” gdzie wraz z ekipą filmu odpowie na pytania publiczności, oraz na Rynku - solo - w cyklu BIG Spotkaniowski.

BiG SPOTKANIOWSKI

18.08 (pt.) 17:00 - 18:30

Scena Letnia (Stary Rynek)

Kryptonim Polska

18.08 (pt.) 13:00 - 15:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Sebastian Stankiewicz

Aktor i artysta kabaretowy. Współtwórca Kabaretu na Koniec Świata.

Szerszej publiczności znany dzięki roli w serialu komediowym „Ucho Prezesa” oraz „ La La Poland”. Zagrał w wielu filmach fabularnych i krótkometrażowych, serialach, teledyskach. „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, u którego także zadebiutował w pełnometrażowej produkcpanikuj”; ,„25 lat niewinności” Jana Holoubka; „Gierek” Michała Węgrzyna - to tylko kilka z tytułów, w których znajdziecie jego nazwisko. A znajdziecie je w większości polskich produkcji, bo zagrał SETKI epizodów.
Laureat nagrody za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Pan T”. na 44. FPFF w Gdyni.

Mówią, że posiada ponadprzeciętne zdolności konferansjerskie i prawo jazdy kategorii B. Na BiG Festivalowski pojawi się w ramach Sztosów Polskich Szortów (“Być kimś”) i liczymy, że poza szlafrokiem założy też modne szorty. Huehue.

Jeśli i Wy chcecie zbić piątkę w Płocku z Sebastianem, to nie może Was zabraknąć na festiwalu!

Sztosy Polskich Szortów

19.08 (sb.) 15:00 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Tomasz Włosok

Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Jego portfolio można określić słowem “kalejdoskop”. Znakomicie gra wrażliwców, jak i groźnych gangsterów - to właśnie rolą Waldena w “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” urzekł polską publikę, a w roli wrażliwca pokazał się jako Robert Jaroszyński w klimatycznym filmie “Piosenki o miłości”. A jeżeli chodzi o komedie, możecie oglądać go w nowym serialu @canalpluspolska - “Emigracja XD”, którego pierwsze 3 odcinki pokażemy podczas BiG Festivalowski. Po projekcji w niedzielę zapraszamy na spotkanie z twórcami. Tomek poprowadzi także warsztaty aktorskie.

EMIGRACJA XD - spotkanie z twórcami

19.08 (sb.) 12:00 - 13:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Warsztaty aktorskie

19.08 (sb.) 14:00 - 16:00

Małachowianka (S. Małachowskiego 1)

Antoni Syrek-Dąbrowski

Komik, improwizator, scenarzysta, aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku.

Wziął udział w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, Comedy Central Prezentuje: Stand-up! oraz Tylko dla dorosłych w TVP2. Udało mu się również zakwalifikować do programu Stand-up Express - kolaboracji komików z całej Europy Wschodniej, gdzie występował po angielsku. Improwizacji komediowej uczył się od mistrzów tej formy w teatrze "iO" w Chicago. Improwizuje od 2011 roku w teatrze "Hofesinka", który można oglądać na deskach warszawskich klubów.

Antek poprowadzi Masterclass standupowy, weźmie udział w dyskusji o komedii oraz wystąpi na Gali Standupu, w festiwalową sobotę.

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)

PODCAST “BITY” NA ŻYWO

19.08 (sb.) 14:30 - 16:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Adam Bobik

Adam Bobik w tym roku dołączył do zacnego grona Gości BiG Festivalowski.

" (...) mnie pacnęło w głowę i pomyślałem, że też bym tak chciał, jak ten William Wallace'a, na koniu tłuc sie z Anglikami." Od tamtej pory zawiłymi ścieżkami dążył do zawodu aktora - z sukcesem! W ostatnich czasach przedstawił nam postaci takie, jak "Tatko" w filmie "Tonia" oraz "Luki" w "The Office PL". Jego kariera aktorska rozwija sie w zawrotnym tempie, zdobywając uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą!

I to wlasnie film "Tonia" będziecie mogli obejrzeć w festiwalową sobotę. Adam będzie nie tylko gościem panelu dyskusyjnego po filmie, ale także pojawi się na spotkaniu z twórcami The Office 2.

The Office 2 - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 11:30 - 14:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Tonia - spotkanie z twórcami

19.08 (sb.) 16:30 - 19:00

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Bartosz Zalewski

Przyjaciółka festiwalu 😊 Czy przy drugiej edycji możemy już mówić stała bywalczyni..?

Vanessa jest aktorką teatralną i telewizyjną, znaną m.in. z ról „Sala Samobójców. Hejter” (2020) , Legendy Polskie Smok (2015) i Wojenne dziewczyny (2017) „Marzec 68’”, "Legendy Polskie Smok", "Listy do M4". Kojarzona także z ról w serialach „Wojenne Dziewczyny”, "The Office PL", „Belle Epoque”, „Rojst 97’”. Jej głos budził słuchaczy radia newonce w audycji Bolesne Poranki, a obecnie prowadzi audycję movie:my.

Dawid Dziarkowski

Polski aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy. Absolwent Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, związany ze sceną od 2014 r.

Znany przede wszystkim z roli Dagera w serialu "Ludzie i bogowie", w reż. Bodo Koxa. Wróć, widać że ja - Dawid Dziarkowski - piszę to bio: znany przede wszystkim z Instagrama, czy tego chcę, czy nie. Kocham swoje życie, a do każdego problemu podchodzę jak do łamigłówki, którą za wszelką cenę muszę rozwiązać. Nie lubię przegrywać.

A teraz piszemy my - BiG Festivalowski: Dawid pojawi się oczywiście u nas na festiwalu, przy okazji Przeglądu kontentu internetowego, którego i w tym roku nie zabraknie, bo jakżeby inaczej na wydarzeniu pełnym miękkich treści.

Przegląd Kontentu Internetowego - spotkanie z twórcami

18.08 (pt.) 14:30 - 16:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Aga Matan

Komiczka stołeczna, improwizatorka, stand-up'erka i scenarzystka. Współtwórczyni warszawskich scen komediowych.

Jest przeciwieństwem popularnej opinii, że "Jesteś dorosły, wiesz, co robisz". W swoich programach rozprawia się z tym mitem. Kocha taksówki i dobrą zabawę. Nie znosi crocksów i harcerzy. Niczego nie wygrała i niczego nie przegrała.

Osoby preferujące kontakt online zaprasza na profile Halo Matan.

Wystąpi na Gali Standupu, a kto wie… może ją poprowadzi (tak jak w zeszłym roku - gotowanie Big Babć ;) !
Aga jest bardzo ważnym i niezbędnym dopełnieniem tegorocznej edycji BiG Festivalowski. W tym roku jest nie tylko gościnią wydarzeń festiwalowych, ale pełni także rolę producentki sekcji LIVE COMEDY. To ona spina wszystkie tematy około komediowe, które się u nas zadzieją.

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)

Panel dyskusyjny #1: Czy komedii można się nauczyć?

18.08 (pt.) 12:30 - 14:30

Muzeum Memów (Tumska 5A)

Natalia Parzymies

Ma 24 lata i jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2022 Natasza jako pierwsza Polka znalazła się na prestiżowej liście „Power of young Hollywood” amerykańskiego magazynu Variety.

Rozgłos przyniósł jej opowiadający o burzliwym uczuciu dwóch dziewczyn serial „Kontrola”, który stworzyła, napisała i wyreżyserowała będąc jeszcze na studiach. Pierwszy sezon obejrzał się na całym świecie ponad 60 milionów razy, a kolejne sezony serii powstały dla Playera. Dzięki światowej popularności „Kontrola” jako pierwsza polska produkcja zasili bibliotekę platformy Discovery+.

Natasza jest również twórczynią, reżyserką i współscenarzystką mini-serialu „Random” (prod. Storytel) oraz filmu krótkometrażowego „Moje Stare”. Na BiG Festivalowski pojawi się w towarzystwie pozostałych twórców „Kontrola”, po zakończeniu projekcji drugiego sezonu. Festiwalowa niedziela szykuje się naprawdę wybitna!

Kontrola sezon 2 - spotkanie z twórcami

20.08 (nd.) 15:30 - 17:40

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Cezary Ponteffski

Wisienka na torcie - Cezary Ponttefski.

Jego domeną jest absurdalny humor dla wytrawnych miłośników komedii, których budzą już zbyt bezpośrednie żarty i chłop przebrany za babę. Zrobił w życiu parę śmiesznych rzeczy, na wielu scenach bywał, roastowal Popka, mogliście go oglądać na antenie Comedy Central.

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)

Michał Balicki

Nazywam się Michał Balicki, siedem lat temu skończyłem dwadzieścia lat, a dwa lata temu krakowską szkołę teatralną.

Lubię pograć muzyczkę, a ileś tam lat temu skończyłem nowotarską szkołę muzyczną, z tamtejszych okolic pochodzę i można powiedzieć jestem ćwierć krwi góralem, bo co za dużo to niezdrowo. Można mnie spotkać w teatrze - Starym w Krakowie, ostatnio też Dramatycznym w Warszawie. Lubię też jako widz. No i w kinie też bywam, czasem wyjdzie jakiś film. Ostatnio serial Emigracja, różne kolejne w locie no i tak to się kręci.
A od nas dodamy, że Michała spotkacie w sobotę po projekcji Emigracji XD, na spotkaniu z twórcami.

Emigracja XD - Spotkanie z twórcami

19.08 (sb.) 12:00 - 13:45

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Krzysztof A. Janczak

Jeden z topowych kompozytorów młodego pokolenia odwiedzi nas ponownie na drugiej edycji BiG Festivalowski.

Laureat kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów muzyki poważnej i filmowej, między innymi: Eyes & Ears of Europe (Monachium), Red Dot (Berlin), New York Festivals (NY), European Talent i Universal Music Award (Kolonia) oraz Transatlantyk Young Composer Award. Jego muzykę mogliście usłyszeć w hitach takich jakCzarna owca, Koniec świata czyli kogel mogel 4, czy w dokumencie Lombard. Skomponował jingiel BiG Festivalowski, który możecie usłyszeć za każdym razem, kiedy odpalamy intro.

Wiolka Walaszczyk

Stand-uperka, improwizatorka, twórczyni skeczów komediowych oraz reklam.

Nieposkromiony wulkan energii, który przebojem wdarł się na scenę stand-upową, zaskarbiając sympatię fanów absurdalnych pomysłów oraz bezkompromisowej komedii.
Pierwsze sceniczne kroki postawiła w 2007 roku, współtworząc legendarną już grupę W Gorącej Wodzie Kompani. Dała się tam poznać jako błyskotliwa, niepokorna i nieprawdopodobnie śmieszna improwizatorka, obok której nie można przejść obojętnie. Publika pokochała jej niewyparzony język i ogromny dystans, które okazały się świetnym połączeniem oraz znakiem rozpoznawczym gdańskiej komiczki.

To, co przysporzyło Wiolce największą rozpoznawalność i sympatię fanów, to bez wątpienia jej dokonania w stand-up comedy. Od 2013 roku regularnie występuje z kolejnymi programami, udowadniając, że jest jedną z najzabawniejszych osób na polskiej scenie stand-upowej.

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)

Bartek Walos

Ma w zanadrzu niejednego asa. Wychowany w wypożyczalni kaset wideo komik typu facio z mikrofonem, prywatnie miłośnik kina wszelkich klas i gatunków oraz mól festiwalowy.

Od ponad 10 lat niestrudzenie prowadzi improwizowane imprezy dubbingowe (Bitwa na dubbingi, Mondo Wideo Walosa, a obecnie Pirackie Dubbingi), na których odkurza świdrujące mózg i gały perełki filmowe klas od B do Z (jak również kino zasłużenie zapomniane), a jego wierna załoga obdarza je zupełnie nowymi, pirackimi dubbingami.

Poza tym, że Bartek poprowadzi kultową już Sztafetę Dubbingową Filmów klasy B, (a sztafeta to takie poważne zawody, że nawet Usain Bolt byłby zazdrosny o te umiejętności), to wystąpi na tegorocznej Gali Stand-upu!

Będzie zabawnie, niesamowicie i absolutnie wariacko!

Sztafeta Dubbingowa Filmów Klasy B

18.08 (pt.) 13:30 - 15:30

NoveKino Przedwiośnie (Tumska 5A)

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)

Bartosz Zalewski

Urodzony we Wrocławiu, zamieszkały we Warszawie, sercem trzeciego świata drugiej kategorii obywatel, nakazem poszukiwany.

Występuje od 2010, nie roku lecz wrażenia przypisanemu tej liczbie. Ma na koncie występy telewizyjne, roasty, nagrania solowe, podcasty i stanowczo za mało pieniędzy, proszę mu je dać.

Pojawi się na scenie Szkoły Muzycznej w Płocku, gdzie odbędzie się sobotnia Gala Stand-upu.

Nie zapomnijmy (!) dać mu poparcia w postaci gromkich braw i... no właśnie, możemy też rzucić monetą na scenę, żeby pomóc finansowo! <żart. a może.. kurde, nie wiemy...>

Gala Stand-up

19.08 (sb.) 21:00 - 23:00

Szkoła Muzyczna (Kolegialna 23)