Skip links

Warsztaty

Chcesz zgłębić tajniki komedii, poznać sekrety warsztatu filmowego, rozwinąć swoje aktorskie umiejętności, zbudować coś niesamowitego z LEGO, odkryć tajemnice kosmosu lub nauczyć się technik relaksacji?

Big Festivalowski to nie tylko trzy dni nieustającego śmiechu, przegląd filmów i atrakcji komediowych, ale także potężna dawka wiedzy i inspiracji! W tym roku przygotowaliśmy dla Was masę warsztatów z wyjątkowymi ekspertami – doświadczonymi filmowcami, charyzmatycznymi aktorami, błyskotliwymi komikami, a także pasjonatami LEGO, astrofizykami i nauczycielami medytacji.

Zapewnij sobie pierwszeństwo zapisów, kupując 3-dniowy karnet! 

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz na dole strony, a poniżej zapoznasz się z opisami warsztatów i sylwetkami prowadzących.

Warsztaty Filmowe

Warsztaty Filmowe to już tradycyjne angażujące zajęcia, pełne praktycznej wiedzy filmowej i technicznej na festiwalu Big Festivalowski. Tegoroczna edycja będzie duetem spotkań – teoretycznych i praktycznych, na których zobaczycie, jak planuje się trudne sceny, jak przygotować sprzęt filmowy, co sprawia, że film wygląda realistycznie i jak wygląda upadek z wysokości. 16-17 sierpnia w Płocku widzimy się z Wami na spotkaniach prowadzonych przez Mateusza Pastewkę – musicie tam być!

Prowadzący: Mateusz Pastewka
Zadebiutował jako autor zdjęć w 2018 roku, realizując pełnometrażową komedię „Juliusz”. Jego pasja do pracy operatorskiej zrodziła się podczas pracy w zespole oświetleniowym przy pierwszym odcinku serialu HBO „Gra o Tron”. Wielokrotnie pełnił rolę operatora drugiego unitu i operatora kamery w filmach takich jak „25 lat niewinności”, „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz w serialach „Chyłka 5”, „Królestwo Kobiet”, „Król”, „Pod powierzchnią” i „Belfer 2”. Dzięki temu miał okazję współpracować z doświadczonymi reżyserami, m.in. Łukaszem Palkowskim, Janem Holoubkiem, Borysem Lankoszem, Maciejem Ślesickim, Samem Akiną, Kingą Dębską i Filipem Bajonem oraz wybitnymi operatorami, jak Bogumił Godfrejów, Michał Sobociński, Mikołaj Łebkowski, Paweł Flis, Bogdan Dziworski i Mateusz Wichłacz. Jego hobby to wędkarstwo, a podczas tegorocznej edycji BiGa poprowadzi warsztaty filmowe.

Warsztaty Fotograficzne z Filipem Ćwikiem

Kolejna edycja festiwalu to kolejna okazja do szlifowania waszych umiejętności fotograficznych! Zapiszcie się na tegoroczne warsztaty foto na BiG Festivalowski i weźcie udział w edukacyjnym spacerze, na którym dowiecie się, jak obchodzić się z naturalnym światłem, korzystać z przestrzeni do tworzenia portretów oraz jak wykorzystać otaczający was świat do zrobienia jak najlepszego zdjęcia.

Prowadzący: Filip Ćwik
Artysta wizualny zajmujący się fotografią dokumentalną i portretową, grafiką, kolażem, malarstwem. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Technikum Budowlanego w Szczecinie. Jest współzałożycielem agencji dokumentalnej Napo Images. Laureat wielu konkursów fotograficznych m.in. World Press Photo, Sony World Photography Awards, sześciokrotnie Grand Press Photo, trzykrotnie Konkursu Fotografii Prasowej, oraz nagrody specjalnej BZ WBK Press Foto.
W latach 2000-2013 fotoreporter tygodnika „Newsweek Polska“. Jego prace wielokrotnie były wystawiane w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii i Litwie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Warsztaty Aktorskie

Na festiwalu nie zabraknie też spotkania z młodymi polskimi aktorami, którzy pokażą Wam podstawowy warsztat aktorski, opowiedzą o pracy aktora i odegrają z Wami kilka małych scen. Warsztat Aktorski to zajęcia dla każdego, kto chce poznać sekrety warsztatu aktorskiego, dowiedzieć się, jak ćwiczą początkujący aktorzy, co jest najważniejsze w przygotowaniu do roli oraz jak zacząć swoją przygodę z aktorstwem. 17 i 18 sierpnia będziecie mogli przyjrzeć poznać aktorski fach i odbyć zajęcia praktyczne – szczegóły i formularz zgłoszeniowy już niebawem!

Prowadzący: Karol Dziuba i Milena Suszyńska

Karol Dziuba – Od 2014 roku w zespole Teatru Narodowego. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (2014). Współpracował z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Laureat nagrody „Arete” za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia, uhonorowany za rolę Romea w Romeo i Julii Shakespeare’a w reżyserii Waldemara Modestowicza (2015). Jego najnowsze produkcje filmowe, to Czerwone Maki (reż. Piotr Łukasiewicz), Sami Swoi . Początek. (reż. Artur Żmijewski) i Algorytm Miłości (reż. Alek Pietrzak).

Milena Suszyńska – Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, która od 2010 roku związana jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą w przedstawieniu Teatru Telewizji za postać JUSTYSI w „Mężu i żonie” Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Englerta na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry w Sopocie. Znana jest z seriali telewizyjnych: „Przyjaciółki”, „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Sama słodycz”, „Bodo”. Na dużym ekranie wystąpiła w filmie Łukasza Palkowskiego „Bogowie”, który w 2014 roku dostał Grand Prix na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, „Warsaw by Night” w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz oraz komedii „Dzień dobry, kocham Cię” Ryszarda Zatorskiego.

Warsztaty Improwizatorskie

„o, Ty też od rana chodzisz dziś w szlafroku?” – jak byście dalej poprowadzili ten dialog? Na warsztatach impro poznacie techniki rozgrzewki, pracy aktorskiej i improwizowania symultanicznego! Już 18 sierpnia na Big Festivalowski Grupa BCA Flash Teatr Improv pokaże wam jak doprowadzić ludzi do łez – ze śmiechu oczywiście – a wy nauczycie się, jak z sukcesem improwizować!

Prowadzący: BCA Flash Teatr Improv

BCA na scenie to tequila, rollercoaster i naga kąpiel w oceanie. Jednym słowem Improv – improwizacja na żywo! BCA Flash to dynamiczna grupa improwizacyjna, działająca od 2012 roku. Ich macierzystym miejscem jest Konstańciński Dom Kultury, gdzie regularnie zgłębiają tajniki sztuki improwizacji. Energiczna ekipa chłopaków zdobywa serca i umysły coraz szerszej publiczności w całej Polsce, grając przede wszystkim w Warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki oraz Resorcie Komedii. Występom opartym zarówno na długich i krótkich formach improv, towarzyszy muzyka Stanleya Łopuszyńskiego. Członkowie grupy triumfowali w III edycji Festiwalu 3dwa1 Improff, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w 2016, oraz zostali laureatami Konkursu Młodych Zdolnych w 2013 roku. BCA Flash otrzymało również nagrodę publiczności na 19. edycji Festiwalu Teatralnego w liceum im. Jana Kochanowskiego. W bardziej niedawnej historii grupie regularnie udawało się zapełniać największe sali Kinoteki, czy zorganizować przepiękny bal – połączony oczywiście z występem improwizacji.

Warsztaty Pisania Komediowego

Wiedzieliście, że komedia jest jedną z najtrudniejszych sztuk pisarskich i aktorskich? Na tych zajęciach poznacie techniki i formy komediopisania, które pomogą Wam tworzyć gagi, sceny, stand upy i historie pełne żartu i śmiechu! Łukasz Sychowicz i Mateusz Zimnowodzki spotkają się z wami, żeby poprowadzić was przez świat sztuki pisania komedii i tworzenia historii z point’ą!

Prowadzący: Łukasz Sychowicz i Mateusz Zimnowodzki

Łukasz Sychowicz – Swoją przygodę z komedią zaczynał jeszcze w latach osiemdziesiątych w programie Szymon Majewski Show. Potem były różne SNL’e, dwa filmy: Kryptonim Polska i Spadek, no i oczko w głowie – Office PL (czwarty sezon na jesieni).

Mateusz Zimnowodzki – Jeden ze scenarzystów odpowiedzialnych za sukces polskiej adaptacji serialu The Office, którego czwarty sezon będzie miał premierę jesienią tego roku. Autor scenariuszy kilku seriali komediowych między innymi Algorytmu Miłości. Kibic Liverpoolu.

Warsztat Kraftowych Memów

Czy mem jaki jest, każdy widzi? Przekonajmy się! Techniczno-plastyczne zajęcia, poprowadzone przez Olka Rajewskiego, wprowadza was w świat tworzenia memów z niczego. Nie bierzcie nożyczek, kredek ani kleju – wszystko będzie na miejscu! Warsztaty Kraftowych Memów nauczą was tworzyć obrazki pełne komedii i pomogą wam rozwinąć waszą wyobraźnię – 17 sierpnia robimy memy!

Prowadzący: Olek Rajewski
Urodzony w 1983 człowiek z krwi oraz kości. Tworzy odkąd pamięta. Rysownik około konceptualny i pseudo satyryczny,  malarz i twórca licznych Happeningów. Miłośnik zabawy słowem kształtem i kolorem. Współtwórca festiwalu Zlot ludzi nieśmiałych. Twórca licznych autorskich warsztatów kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Na co dzień oraz od święta ogląda sobie z bliska rzeczywistość i o niej obsesyjnie rozmyśla. Potem próbuje wyciągać z niej esencje i ubrać w słowa.

Warsztat Klocków dla Dorosłych

Kto nie lubi klocków? Nikt! Dlatego po raz kolejny będziecie mieli możliwość spotkania się z Ciocią od Klocków na Warsztatach Klocków dla Dorosłych – niech was nie zmyli ta nazwa, wiek uczestników może wahać się od 3 do 103 lat! Zabierzcie ze sobą wyobraźnię i swoją dziecięcą radość – 18 sierpnia na Big Festivalowski będziecie mieli mnóstwo klocków do ułożenia!

Prowadząca: Joanna Krzysztoforska – Ciocia od klocków

Uczestniczka LEGO® Masters Polska i propagatorka warsztatów z klockami LEGO®. Jest kobietą w świecie LEGO®, która prowadzi największy profil na platformie TikTok (ponad 700 tysięcy obserwujących) oraz YouTube (ponad 300 tysięcy subskrybentów) o tematyce LEGO® w Polsce, co daje łącznie blisko milion odbiorców. W zabawny i edukacyjny sposób pokazuje, że klocki LEGO® to nie tylko zabawka dla dzieci. Od 8 lat prowadzi warsztaty z klockami LEGO®, a od 2022 roku działa na pełnych obrotach na własny rachunek.

Warsztat z Astrofazą

Spojrzenie w kosmos przez oko kamery! Piotr „Kosa” Kosek, znany wam jako Astrofaza, po raz trzeci pokaże co o kosmosie, fizyce i astronomii zgadza się w filmach, a co jest kompletną bzdurą naukową! W tym roku bierze na tapet życie pozaziemskie – to przedstawione w sposób prawdopodobny i to… nie do końca udane. 17 sierpnia Astrofaza spotka się z wami w Kinie Przedwiośnie, żeby pogadać o filmach i nauce!

Prowadzący: Piotr Kosek (ASTROFAZA)
Od dziecka marzył o tym, aby mieć swój skromny udział w historii astronautyki. Na początku były to oczywiście marzenia o zostaniu astronautą, potem pragnienie zostania naukowcem. Pokonała go jednak królowa nauk, a właściwie dziecięca głupota i niechęć do nauki matematyki. Tworząc Astrofazę, chciał zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Chciał sprawić, by kosmos znów stał się atrakcyjnym tematem. Wierzy, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do niego popularyzatorów astronomii, doprowadzą ludzkość do nowych odkryć i nowego domu.

Joga na Rynku

Jesteście kwiatem lotosu, oazą spokoju, nieporuszoną taflą jeziora… a jeżeli nie jesteście, to mamy dla was zajęcia z yogi! 17 i 18 sierpnia na płockim rynku będziecie mogli poćwiczyć wspólnie z innymi festiwalowiczami, odprężyć się przed kolejnym dniej Biga, rozciągnąć swoje ciała i wyciszyć umysły. Widzimy się w sobotę i niedzielę, od godziny 10:00!

Prowadząca: Róża Adamcio
Joginka, coach integrowania oddechem, masażystka (Kobido UP i misami terapeutycznymi). Współprowadząca projekty rozwojowe dla ośrodka medytacyjno-rozwojowego Oddechowo, współtwórczyni projektu Cudnie, nauczycielka w Yoga Republic i Portalyogi.pl. Kilka lat temu porzuciła świat mediów, w którym pracowała jako PR-owiec. Z wykształcenia germanistka.
Joga to dla niej wspaniałe narzędzie do pracy nad szeroko rozumianą świadomością. Więcej na www.rozaadamcio.pl.

Konsultacje psychologiczne

BiG Festivalowski to nie tylko przegląd filmów i wydarzeń komediowych, spotkania z twórcami, warsztaty i masa jakościowej rozrywki.

Poza tym, że chcemy, abyście spędzali miłe chwile ze sztuką, zdobywali wiedzę, bawili się świetnie w szlafrokowych strojach i łapali dystans do świata, to zależy nam także na profesjonalnym podejściu do dbania o zdrowie psychiczne Polek i Polaków! Dlatego poza panelem psychologicznym, tym roku, wspólnie z psycholożkami z Centrum Psychologii Wykonania @centrumwykonania Aleksandrą Zienowicz-Wielebską i Polą Weiner uruchamiamy KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

Na konsultacje może przyjść każdy: uczestnicy festiwalu, goście, twórcy. Zapraszamy każdego, kto chciałby poruszyć tematy dla siebie ważne, związane z tematem panelu, przedyskutować aspekty dotyczące funkcjonowania zawodowego. Konsultacje będą indywidualne.

Spotkanie będą prowadzone równolegle przez dr Aleksandrę Zienowicz-Wielebską i Polę Weiner (z Centrum Psychologii Wykonania) w godz. 16:00 – 18:00.
Godziny spotkań:
16:00-16:30, 16:30-17:00, 17:00-17:30, 17:30-18:00.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Pamiętajcie, że liczy się kolejność zapisu oraz posiadany karnet. Ostatnie pięć miejsc na każdym warsztacie będzie dostępnych dla osób z wykupionym karnetem festiwalowym.