Skip links

Big Festivalowski to jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne dj-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą. Festiwal, na którym niezobowiązującym elementem dress code’u jest szlafrok – niezależnie od tego, jak duży jest Twój wkład w polską kulturę i sztukę.

To miejsce, w którym stale towarzyszy Ci banan na twarzy, a łezka kręci się w oku.

W przewadze sztuka audiowizualna, ale nie tylko: Muzeum Memów, Klub Festivalowski, Youtuberzy, Stand-Up czy Big Babcie. Festiwal jest żywym, kreatywnym hołdem dla sztuki, która rozśmiesza i podnosi naduchu bez V.I.P treatment, ą-ę i czerwonych dywanów (będą kolorowe!).

Kultura

na luzie

Big Lebowski! Chyba nie musimy dwa razy powtarzać, skąd wziął się pomysł na nasz festiwal. Niczym bohater kultowej komedii, chcemy się dobrze bawić i zapomnieć na chwilę o rzeczywistości.

Nie znajdziecie u nas sztywnych bankietów i VIP-owskiego traktowania. Włącz z nami laidback, bo festiwalowy dresscode to szlafrok i wygodne klapki. Kup bilet już dziś na Going.

Nie zwlekaj i dołącz do Nas na drugiej edycji!

KUP BILET

Galeria zdjęć I edycji festiwalu

Nasze DNA

Big Festivalowski
to 3 poziomy

Poziom 1

Na wierzchu wszystko robimy po to, żeby było Ci przyjemnie. Żebyś zdobywał wiedzę i inspirację na warsztatach, panelach czy spotkaniach z twórcami; śmiał się na filmach czy stand-upie; łapał dystans do życia w Muzeum Memów i świetnie bawił się w szlafroczku na rynku i w klubie festiwalowym.

Generalnie chcemy żebyś spędzał miłe chwile ze sztuką. Wszystkim co robimy, aplikujemy dla Was endorfiny, oksytocyne, dopaminę i inne substancje, które na te ciężkie czasy są potrzebne tak, jak dawno nie były.

Poziom 2

BiG Festivalowski to coroczne spotkanie twórców „sztuki pozytywnej”. Czy robisz filmy, memy, piszesz, malujesz, rzeźbisz, występujesz, inspirujesz lub sprawiasz ludziom radość swoją twórczością, nieważne czy jesteś amatorem czy profesjonalistą – prędzej czy później do nas zajrzysz i się rozgościsz. Dajemy przestrzeń do tego, żeby ten rodzaj upowszechniania kultury w naszym kraju się rozwijał – bo mamy wrażenie, że taka jest potrzeba. Podniesienie jakości tego nurtu w sztuce to nasza misja.

Poziom 3

Nigdy wcześniej nie było tak źle ze stanem psychicznym – w szczególności ludzi młodych. Wyniki badań są bardzo złe. Wielu młodych ludzi przechodzi depresje, bierze leki, zmaga się z problemami psychicznymi.
Jeżeli w jakimś małym stopniu poprzez spotkanie z kulturą pozytywną i śmiech możemy sprawić że ludzie poczują się lepiej, a stan ich zdrowia psychicznego się poprawi – to znaczy że robimy co trzeba. – to jest nasza najważniejsza misja.

Alek Pietrzak

Chcemy zarazić Was
jakościową sztuką pozytywną

Dość już kiepskiej jakości kabaretów, sztampowych komedii romantycznych, smutnej i ciężkich dramatów z narodową martyrologią w tle. Polski twórca najchętniej opowiada o wódce, ziemniakach i PRL-u, a kultura z naszego regionu znana jest na świecie jako ta „wojenna, dramatyczna, tragiczna”… Wraz z wyraźnie rosnącą tendencją na rynku polskim (jak również w Europie Środkowo-Wschodniej), w zakresie profesjonalnego rozwoju komedii, mamy ambicję stać się festiwalem, który będzie najważniejszym ośrodkiem nurtu komediowego.

Nasz festiwal jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy widzów, amatorów dobrej zabawy i jakościowego humoru,  jak i twórców komediowych – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę uczestnicząc w specjalnie zaprojektowanych warsztatach tematycznych.

Jako reżyser i scenarzysta, zderzając się a co dzień z jednym z najtrudniejszych gatunków w sztuce, doszedłem do wniosku, że festiwal może być idealną platformą, by poszerzać świadomość odbiorców w tym zakresie. Widzom zagwarantować rozrywkę na wysokim poziomie, a twórcom dostarczyć najlepszych narzędzi do rozwoju.